Podkład pod podłogi

Naturalny podkład pod podłogi służy do izolacji podłóg układanych w „pływający sposób”. Stosuje się pod panele drewniane, deski parkietowe, laminat, wykładziny dywanowe i linoleum.

ROZMIARY:

 • Rolka – 6 m; 10 m; 25m;
 • Szerokość – 90 cm;
 • Grubość – 3 mm; 6 mm;
 • Gęstość – 650 g/m2;
 • Materiał – Len 100%;  

Rozwiązuje następujące zadania:

 • Wyrównywanie nierówności podstawy podłogi;
 • Staje się amortyzatorem między jastrychem a pokryciem podłogi;
 • Zmniejsza dźwięk uderzeniowy, który występuje podczas chodzenia;
 • Zwiększa izolację akustyczną i termoizolacje podłógi;

A także podkład lniany ma wiele unikalnych właściwości:

 • Naturalny środek antyseptyczny, hamuje rozwój bakterii i grzybów;
 • Produkt przyjazny dla środowiska, nie powoduje reakcji alergicznych, nie zawiera szkodliwych substancji;
 • Nie elektryzuje, neutralizuje wahania pól elektromagnetycznych i geopatycznych;
 • Ze względu na szczególną strukturę włókna rurowego podłoże wchłania wibracje i dźwięk;
 • Len higroskopijny doskonale absorbuje wilgoć i szybko wysycha z powodu zawartości naturalnej ligniny;
 • Okres trwałości wynosi 75 lat.

Podkład pod deski parkietowe i WYNILOWE

Aby przedłużyć termin wykorzystania pokrycia podłogowego, konieczne jest użycie pod desku parkietowę i wynilowę specjalnego podłoża, co zapewni idealnie płaskie układanie i zabezpiecza podłogę przed nadmierną wilgocią.

Najlepszą opcją jest podkład lniany, który bezstopniowo wypoziomuje powierzchnię. Podkład lniany może wyeliminować problemy z różnicami wysokości powłoki, idealnie wygładzić betonowy jastrych. Len ma naturalne właściwości termoizolacyjne, więc taki podkład doskonale zachowuje ciepło w budynku. Ponadto, ma dobre właściwości izolacji akustycznej, co jest szczególnie cenione przez mieszkańców budynków wielomieszkaniowych.

Podkład lniany ma unikalną strukturę porowatą, która pozwala wyeliminować głośne dźwięki i wibracje, takich właściwości nie posiada żaden inny materiał o tej samej grubości. W biurach, domach i apartamentach doskonale usuwa dźwięki trzasków drzwi, dźwięk od chodzenia obcasów i inne hałasy.

Jeśli deski są zamontowany na betonowej powierzchni, wówczas z czasem może dojść do uszkodzenia ich przez wilgoć zgromadzoną na betonie. Użycie lnianego podkładu pod podłogę łatwo eliminuje ten problem. Len doskonale absorbuje wilgoć i wysycha dość szybko, tworząc doskonałą wentylację.

W przeciwieństwie do innych materiałów o sztucznym pochodzeniu, len jest materiałem przyjaznym dla środowiska i bezpieczny. Brak związków chemicznych, które podczas odparowywania są bardzo szkodliwe dla organizmu. Tak więc, w budynkach mieszkalnych, najlepszym rozwiązaniem będzie podkład z lnu, które zapewni ciepło i przyniesie maksymalny efekt.

Podkład pod panele drewniane I laminat

Podkład pod podłogę jest obowiązkowym elementem podczas układania podłogi laminowanej, w przypadku jej braku, producent podłóg odmawia uznania roszczeń klienta o przedwczesnym zużyciu laminatu.

Dlaczego trzeba kupić podkład pod laminat? Podkład odgrywa główną rolę w zapewnieniu ciepła w przyszłości, wyklucza zerwanie zamków i przedwczesnego zużycia podłogi, trwałości i wyglądu laminatu – na 90% to zależy od jakość instalacji, przy czym najważniejsze jest prawidłowe dobranie podkładu pod podłogę. Podkład pod laminat i panele drewniane – najlepsze podłoże pod panele ponieważ spełnia główne funkcje – pochłania wilgoć, zapewnia termoizolacje i izolacje dźwiękową oraz wyrównanie, optymalizuje własne właściwości podłogi.

Zalety lnianego podkładu:

 • Doskonałe właściwości izolacyjne dzięki porowatości materiału. Lniany podkład pod laminat pomaga zmniejszyć straty ciepła, minimalizuje dźwięki wzdłuż struktury pływającej podłogi;
 • „Wygładzanie” drobnych wad szorstkiej powierzchni drogą kolejnego napełniania jastrychu jest niepraktyczne;
 • Jest elementem koniecznym przy instalacji wykładziny podłogowej w układzie pływającym;
 • Materiał jest paro-przepuszczalny, łatwo wchłania wilgoć, zmniejsza wpływ wilgoci na niezabezpieczoną tylną stronę paneli laminowanych;
 • Zachowuje naturalną wentylację między podłogą a laminatem, dobra wymiana powietrza eliminuje powstawanie skroplin, tzn. nasze podłoże „oddycha”;
 • Zapobiega zanieczyszczeniu systemu blokowania laminatu przez pył emitowany przez górną warstwę świeżo napełnionego betonu podłoża podczas pracy;
 • Promuje równomierne obciążenia mechaniczne. Ma dużą gęstość, co zapewnia bezpieczne wykorzystania w statycznych obciążeniach;
 • Pielęgnacja zdrowia, len jest naturalnym materiałem, nie zawiera toksyn i nie gromadzi alergenów a także jest antystatyczny;
 • Ma właściwości bakteriobójcze – nie jest środowiskiem dla rozwoju grzybów, nie przyciąga chrząszczy korowych, nie powoduje apetytu owadów i gryzoni;
 • Łatwa instalacja. Łatwo jest wyciąć nożyczkami lub zwykłym ostrym nożem;
 • Trwałość, okres gwarancji, podczas którego podkład lniany zachowuje swoje właściwości eksploatacyjne i wynosi 75 lat. Daje to szansę, na wierzchu idealnie zachowanego lnianego podkładu, z czasem położyć świeży laminat;

Suma zalet operacyjnych, pomnożona przez długoterminową eksploatacje, przekonuje do użytecznej inwestycji.

Len jest przyjazny dla środowiska i przyjemny w dotyku materiał, zwykle wybrany jako podkład pod podłogę w sypialni i pokojach dla dzieci. Nie gnije, gdy staje się mokry i nie staje się spleśniały, służy przez długi czas, wspaniale amortyzuje i chroni przed hałasem. Najcenniejszą właściwością lnu jest to, że nawet z upływem lat praktycznie nie ulega pogorszeniu.

Podkład pod podłogi – najlepszy pod podłogi laminowane i deski drewniane. Nowoczesny, specjalny podklad zdolny pochłaniać do 25% własnej objętości, nie zmieniając właściwości izolacyjnych i ekspluatacyjnych.

Naturalny podkład pod wykładziny dywanowe

Będąc w trakcie znalezienia najlepszego podkładu pod podłogę, chcemy Państwa pocieszyć, że jesteście na dobrej drodze. Oferujemy naszym klientom materiały izolacyjne z lnu, których zaletą jest przyjazność dla środowiska. Nasze produkty są niezrównane jakościowo, w produkcji których wykorzystywane są wyłącznie surowce wysokiej jakości i innowacyjne urządzenia. Podkład lniany charakteryzuje się wysoką izolacją akustyczną, jest przyjazny dla środowiska i całkowicie naturalny i bezpieczny dla zdrowia konsumentów i jest bardzo wygodny w użyciu. Okres eksploatacji podkładu pod podłogę jest bardzo długotrwały i wynosi 75 lat. Przez długi okres użytkowania podkład zachowuje wszystkie właściwości.

Układanie takiego podkładu posiada wiele zalet: wyrównywanie podłogi, izolacja termiczna, zapewnianie izolacji akustycznej w pomieszczeniu. Ponadto, użycie podkładu lnianego przedłuża okres eksploatacji wykładziny dywanowej.

Podkład lniany pod podłogę jest rodzajem amortyzatora, przyjmującego obciążenie i chroniącego wykładzinę dywanową przed zużyciem. Ten materiał zapewnia komfort i miękkość oraz jest bardzo użytecznym, ponieważ jego cena jest dostępna dla wszystkich kategorii konsumentów. Proces układania podkładu jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnego wyposażenia i narzędzi. Układać podkład lniany trzeba jeden obok drugiego.

Aby kupić naturalne materiały do izolacji termicznej, można skontaktować się z biurem naszej firmy w Krakowie.

KUP TERAZ

POPULARNE PRODUKTY