REKLAMACJE I ZWROTY

Odstąpienie od Umowy Sprzedaży

§ 1. Klient ma prawo zwrócić zakupione produkty bez podania przyczyny w terminie do 14 dni od momentu otrzymania paczki. Zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania, powinien posiadać kompletne, niezniszczone opakowanie, zabezpieczenia oraz próbki i dokumentację.

§ 2. Sklep internetowy Double Raw Fiberworks zastrzega, że wszelkie ślady używania towaru wyłączają możliwość odstąpienia od umowy. Sprzedawany towar nie jest towarem do testowania. Działania, które będą wiązały się z przetestowaniem zakupionego towaru, wyłączają późniejszą możliwość odstąpienia od umowy. Ustawa o prawach konsumenta wprowadza zasadę, według której konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy, którą zwraca w związku z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość. Chodzi tu o zmniejszenie wartości, które następuje w wyniku korzystania z niej i po użytkowaniu nie mogą zostać ponownie sprzedane ze względów higienicznych i zdrowotnych.

§ 3. W celu dokonania odstąpienia od umowy i zwrotu towaru należy uprzednio skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Sklepu internetowego drogą mailową na adres mailowy lub telefonicznie +48 733 407 000 i poinformować o chęci zwrotu towaru.

§ 4. Następnie należy wypełnić Formularz zwrotu (załącznik w formacie: PDF) i przesłać go na adres mailowy: sklepu

§ 5. Paczka powinna zawierać:

  • Zwracane produkty zapakowane w sposób uniemożliwiający uszkodzenie w transporcie;
  • Wypełniony „Formularz zwrotu”;
  • Kopię faktury VAT lub dowód zakupu;

§ 6. Zwracany towar Klient powinien odesłać na adres:

Double Raw Fiberworks Sp. Z o.o.

ul. Glinik 193-A

31-990 Kraków

Polska

* Nie przyjmujemy przesyłki za pobraniem. Reklamacja wysłana taką formą wysyłki zostanie uznana za niezłożoną.

§ 7. Po sprawdzaniu otrzymanego towaru, w razie pozytywnej decyzji zwrócimy Ci pieniądze. Zwrot ceny nastąpi w ciągu 7 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta.

Reklamacja

Jeżeli kupiony towar ma wadę, konsument może złożyć reklamację i żądać – wymiany, naprawy, obniżenie ceny lub odstąpić od umowy.

Kupujący, w pierwszej kolejności, może żądać doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną:

  • naprawę, albo
  • wymianę na towar nowy.

Wybór jednego z dwóch, wyżej wymienionych, uprawnień należy do konsumenta, gdyż to kupujący, a nie sprzedawca, wybiera konkretne roszczenie, tj. żądanie naprawy lub wymiany.