Uszczelnianie domów drewnianych

Ekologiczny uszczelniacz domów drewnianych to naturalny materiał termoizolacyjny, wykonany z włókien lnianych lub konopnych technologią igłowania, przeznaczony jest do uszczelniania domów z bali, ocieplania pokładów interwencyjnych, a także do wypełniania szczelin w procesie instalowania drzwi i okien w domach z drewna i łaźniach.

uszczelniacz domów z bali do wypełniania szczelin

Uszczelniacz lniany do domów drewnianych to wybór profesjonalistów!

TERMOLEN

Zalety uszczelniacza z włókna lnianego

100% naturalny
Okres trwałości wynosi 75 lat i z upływem czasu właściwości pozostają niezmienne
Zachowuje efekt oddychania
Nie boi się chrząszczy i owadów
Nie gnije, hamuje rozwój pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów
Nie boi się wilgoci

Doświadczeni wykonawcy i ekipy budowlane wybierają igłowany lniany filc uszczelniający z następujących powodów:

 • Ma sztywną stabilną strukturę;
 • Nie rozciąga się ani nie deformuje się. Podczas układania uszczelniacza jest on łatwo mocowany za pomocą zszywacza, nie rozkłada się i nie rozciąga się pod naprężeniem, podobnie jak owata lub wełna;
 • Nie kurczy się. Ze względu na technologię termowiążącą jest bardziej gęsta i jednolita, co umożliwia układanie uszczelniacza w jednej warstwie, dzięki czemu uzyskuje się oszczędności przy uszczelnianiu ścian w domu z bali drewnianych!
uszczelniacz do bali

uszczelniacz lniany posiada wiele właściwości, takie jak:

Bezpieczeństwo ekologiczne – uszczelniacz lniany nie zawiera związków fenolowo-formaldehydowych i nie powoduje wydzielania szkodliwych substancji podczas ogrzewania. Nie zawiera niebezpiecznych związków chemicznych, kleju i w odróżnieniu od wełny mineralnej nie jest źródłem szkodliwego kurzu.

Uszczelniacz do domów drewnianych składa się z włókna lnianego, który z natury swojej nie jest alergenem, więc może być stosowany przez osób cierpiących na astmę lub alergie.

Długotrwałość – uszczelniacz lniany nie boi się wilgoci, wpływu czynników organicznych, zmian temperatury, ultrafioletu. Ponadto technologia igłowania i spiekania termicznego dodatkowo zwiększa trwałość uszczelniacza, ponieważ wszystkie mikroorganizmy umierają podczas obróbki cieplnej. Przydatność materiału izolacyjnego wynosi co najmniej 75 lat. Trwałość wyrobów lnianych jest potwierdzona historią. Produkty lniane służyły ludziom od wieków.

Higroskopijność (podatność niektórych substancji na wchłanianie wilgoci) – materiał uszczelniajączy zachowuje strukturę rurową włókna, taśma lniana wchłania ją doskonale i wydziela wilgoć, która nie pozostaje w miejscu, zachowując właściwości termoizolacyjne. Wilgoć nie gromadzi się w jednym miejscu, ale łatwo wyparowuje się z powietrzem, zapobiega pojawianiu się efektu cieplarnianego i chroni przed kondensacją i wysoką wilgotnością.

Zwiększona termoizolacja. Ze względu na właściwości nie gromadzące wilgotności, właściwości termoizolacyjne w naturalnej wilgotności nie zmniejszają się.

Antyseptyk – uszczelniacz lniany ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, odporny na pleśń i gnicie, a nawet przy wilgotności filcu lnianego bakterie nie są hodowane. Zapobiega zapachowi wilgoci.

Charakterystyka taśmy lnianej do uszczelniania:

Gęstość

20 kg/m³

Wilgotność

Nie więcej 1%

Przewodność ciepła

0,038 W/mK

Absorpcja wilgoci na objętość

Nie więcej 9,8%

Współczynnik absorpcji dźwięku:

– Niska częstotliwość

– Średnia częstotliwość

– Wysoka częstotliwość

 

 

0,4

1,0

0,96

Kompresja i odzyskanie
przy obciążeniu 7 kg/cm²:KompresjaOdzyskanie
 

 

22%

90%

Współczynnik przepuszczalności pary

0.4 mg/m h Pa

Klasa palności

E

Okres eksploatacji

75 lat

uszczelniacz tasma

TAŚMA (PASY LNIANE) DO uszczelniania domów z bali drewnianych:

 • Rolka: 25 mb;
 • Szerokość płótna: do 20 cm;
 • Grubość: 5-6 mm;
 • Gęstość: 650 gr/m²;
 • Materiał – Len 100%.
ZOBACZ WIĘCEJ

Czym lepiej ocieplać dom z drewna?

Dlaczego tak ważne jest to pytanie? Ponieważ najbardziej popularne pytania w Internecie, na temat ocieplenia wyglądają tak:

 • Czym ocieplać dom?
 • Czym ocieplać ściany?
 • Co jest lepsze w ocieplaniu domu od zewnątrz?
 • Jak ocieplać podłogę?
 • Jak ocieplać od środka?
 • Czym ocieplać mieszkanie?
 • Czym ocieplać balkon?
 • Jakie ocieplanie jest lepsze?

Mając listę popularnych pytań, znajduje się także lista popularnych odpowiedzi, których zaleca producent i „eksperci”: ocieplanie styropianem, ocieplanie wełną mineralną, ocieplanie wełną ekologiczną. Czy te materiały nadają się do izolacji termicznej i jak dobre są one?

Izolacja domu drewnianego uszczelniaczem lnianym jest korzystne i ekonomicznie

Po pierwsze, trwałość jest w 2-3 razy większa niż w przypadku styropianu i wełny mineralnej.

Po drugie, ocieplacz wieńcowy jest jedynym naturalnym uszczelniaczem do domów drewnianych, który z upływem czasu nie traci właściwości termoizolacyjnych, co redukuje koszty ogrzewania.

Po trzecie, lniana uszczelka do drewna – jedyny naturalny uszczelniacz organiczny. Ocieplone ściany nie powodują różnych chorób spowodowanych długotrwałym wpływem styrenu lub formaldehydu.

Uszczelnienie pakułami włókna lnianego

Poza pasami z filcu lnianego, do izolacji termicznej i uszczelnienia domów drewnianych, łaźni, sauny, tradycyjnie używane pakuły z włókien lnu. Jest to materiał tradycyjny i jeden z pierwszych materiałów używanych do uszczelniania i wypełniania szczelin lub pęknięć.

Jedną z głównych zalet uszczelnienia szczelin włóknem lnianym jest naturalna część włókna, która zapewnia biostabilność i ochrona przed grzybami, pleśnią i gniciem.

Teraz pakuły lniane (budowlane) są bardziej wykorzystywane do wtórnego uszczelnienia. Drzewo ma właściwość kurczenia się, po którym pojawiają się szczeliny i pęknięcia. Do ich uszczelnienia najlepiej nadaje się również lina z włókna lnianego lub jutowego.

Sznur lub lina do dodatkowego uszczelnienia!

Sznur lub lina używana jako dodatkowa uszczelka, a także pełnią rolę dekoracyjną. Liny wykonane z lnu, juty lub konopi są bardzo cenione nie tylko w budownictwie, gospodarce, ale także w dużym popytem w dziedzinie projektowania.

KUP TERAZ

PODOBNE PRODUKTY

WYPRZEDAŻ
162,00 
WYPRZEDAŻ
74,00 
HIT
96,00 
57,00 
48,00